Dożynki 2015

W sobotę 29 sierpnia 2015 r. odbyły się w Padniewku Dożynki Sołeckie zorganizowane przez Radę Sołecką, Stowarzyszenie ,,Inicjatywa” oraz Koło Gospodyń Wiejskich w Padniewku. Imprezę rozpoczęła zabawa dla dzieci i młodzieży ,,Piracka przygoda” finansowana ze środków powiatowych pozyskanych przez Stowarzyszenie.
Na początku zebrani piraci wykonali dwa zadania w ramach rozgrzewki przed poszukiwaniem zaginionego skarbu. Pierwszym zadaniem było wymyślenie pirackiego okrzyku, który miał towarzyszyć zebranym podczas wyprawy oraz nauczenie się krótkiej piosenki o tematyce pirackiej. Następnie zebrani uczestnicy wykonali wspólnie flagę, którą zabrali ze sobą w dalszą drogę. Po wykonaniu w/w zadań zebrani uczestnicy ruszyli z kaptanem Hakiem zdobywać nieznane tereny. Uważnie obserwując okolicę, poszukując śladów ukrytego skarbu, piraci natrafili na pierwszą przeszkodę – tor przeszkód. Następnie piraci doszli do kolejnej przeszkody, którą było zjedzenie magicznej zupy przygotowanej przez tubylców, która dodała sił zebranym piratom. Po skonsumowaniu magicznego wywaru uczestnicy ruszyli w dalszą drogę jednocześnie szukając trzeciej przeszkody dzielącej ich od upragnionego skarbu. Trzecim zadaniem dla zebranych było wykonanie z dostępnych przedmiotów darów dla duchów strzegących zakopany skarb, żeby pozwoliły uczestnikom zabrać zawartość skrzyni. Zadanie czwarte polegało natomiast na wymyśleniu kroków tańca, które były potrzebne do ubłagania duchów strzegących skarbu, aby te spokojnie odeszły i pozwoliły piratom zabrać to czego wytrwale szukali. Wymęczeni drogą uczestnicy dotarli do ostatniej przeszkody jaką były zagadki zawarte w butelkach pływających po zbudowanym przez organizatorów morzu. Gdy piraci wykonali wszystkie zadania – odnaleźli skarb, który był ukryty w okolicy piątej przeszkody. Dzielni piraci uroczyście otworzyli skrzynię i podzielili łup pomiędzy wszystkich zebranych piratów!
Dla dzieci i młodzieży przygotowano ponadto różnorodne atrakcje i zabawy m. in. dmuchaną zjeżdżalnię, przejażdżki bryczką konną, pokaz judo i samoobrony oraz warsztat florystyczny z możliwością przygotowania bukietów i stroików dożynkowych. Podczas zabaw dzieci i młodzież miały okazję częstować się słodyczami, napojami, watą cukrową oraz popcornem.
Wieczorem odbyła się zabawa taneczna z udziałem zespołu muzycznego. W radosnej atmosferze przybyli goście bawili się do późnych godzin nocnych.

Organizatorzy składają serdeczne podziękowania wszystkim mieszkańcom i sponsorom, którzy poprzez wsparcie finansowe oraz pomoc w przygotowaniach przyczynili się do organizacji naszej imprezy!!!